en-UStr-TR
Saturday, September 22, 2018

Eylem Planı Takip Seminerleri

 
“Genç İstihdamı Eylem Planı” Semineri Sivas, Malatya ve Mardin’de
Gençlerin Katılımıyla Gerçekleştirilecek...
 
Sivas: 23 Eylül 2013 – Büyük Sivas Oteli
Malatya: 25 Eylül 2013 – Remark Hill Otel
Mardin: 27 Eylül 2013 – Hilton Garden Inn
 
Seminer Başlama Saati: 09:30
 
Seminerlere İŞKUR İl Müdürlerinin yanı sıra teknik destek ekibinin yerli ve yabancı uzmanları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Kalkınma Ajansı, Üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile İŞKUR iş ve meslek danışmanları katılım sağlayacak.
 
Katılımcılar gençlerle bir araya gelerek genç istihdamının artırılmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunacak; Proje kapsamında geliştirilen Genç İstihdamı Eylem Planı için SWOT analizi yaparak uygulamaya yönelik öncelikli alanları belirleyecek. Seminer sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verilecek.
 
Gençlerin ilgili yetkililerle yakın diyalog kurmasını sağlayacak seminerde ayrıca; ilgili proje fikirleri geliştirilecek ve isteyenler www.gencistihdami.net internet sitesi üzerinden "Eylem Planı"na katkıda bulunabilecek.
 
Yerel basının da davetli olduğu programda katılımcılar basın mensuplarıyla öğle yemeği yiyerek yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi alışverişinde bulunabilecek.
 
Seminer; Avrupa Birliği ve Türkiye'nin ortaklaşa finanse ettikleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın koordinatörlüğünde İŞKUR tarafından yürütülen "Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu" kapsamında gerçekleştiriliyor. Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu, Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan gençlerin meslek edinme, kariyer hedefleri ve girişimcilik gibi konularda bilinçlendirilmesi ile bu hedefler doğrultusunda istihdam piyasalarına katılmalarını içeren faaliyetlerden oluşuyor. Operasyon kapsamında, genç, yenilikçi ve yetenekli girişimciler için iş destek hizmetleri önemli bir yer tutuyor. Uluslararası, ulusal ve yerel bağlamda artan rekabetle birlikte genç girişimcilerin desteklenmesine yönelik faaliyetlerin hayata geçirilmesi için geliştirilen "Genç Girişimciliğininin Desteklenmesi Modeli (YES)" de; Türkiye'nin 12 Düzey II bölgesindeki yüksek beceri ve niteliklere sahip, yenilikçi genç girişimcileri ilde tutmak ve istihdama çekmek amacıyla önerilen ulusal stratejinin önemli bir parçasını oluşturuyor.
 
Operasyonun pilot illeri arasında yer alan Mardin, Malatya ve Sivas'ta gerçekleştirilecek bu çalışmalar ile; ilgili tarafların genç istihdamı konusunda bir araya gelerek daha önce yapılan çalıştaylar sonucu taslak olarak ortaya çıkmış olan Genç İstihdamı Eylem Planlarının güçlendirilmesi ve bu illerdeki faaliyetlere katılım oranının yükseltilmesi amaçlanıyor.
 
Sivas'daki seminer gündemini bu bağlantıdan indirebilirsiniz.
 
Malatya'daki seminer gündemini bu bağlantıdan indirebilirsiniz.
 
Mardin'deki seminer gündemini bu bağlantıdan indirebilirsiniz.
 
Homepage   |   Media   |   About Us   |   Newsletter   |   Events

     www.ikg.gov.tr www.iskur.gov.tr www.csgb.gov.tr
 

 www.projectgroup.com.tr

The contents of this website are the sole responsibility of the Consortium and can in no way to be taken to reflect the views of the European Union


Copyright 2018 by DotNetNuke Corporation