en-UStr-TR
16 Ağustos 2018 Perşembe

 

1. İş kurmak için hibe desteği bulunuyor mu?

 
İş kurmak için bir dizi destek mevcuttur: Tavsiyeler, bilgilendirme, eğitim, mentörlük, sosyal refah ödenekleri ve yardımlar ve bazen iş kurmak ya da ekipmana yatırım yapmak için doğrudan hibe desteği bulunmaktadır. KOSGEB, eğitimlerini başarı ile tamamlayan girişimcilere işlerini kurma aşamasındaki harcamaları için 30,000 TL vermektedir.
 
Bütün girişimler nakit destek almayacak olsa da hepsi bilgilendirme ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Hatta eğitim destekleri ve diğer destekler çoğu zaman nakit destekten daha değerli olmaktadır.
 

2. Bir iş fikrim var. Nereden başlamalıyım?

 
İlinizdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile iletişime geçmeden önce mevcut pazarın büyüklüğü ve pazara erişiminiz üzerine temel bir pazar araştırması yapmak iyi bir fikir olabilir.
 
Bunu nasıl gerçekleştireceğinize dair tereddütleriniz varsa İŞKUR, KOSGEB ve diğer kurumlar konu ile ilgili eğitimleri bulunmaktadır. Özellikle İŞKUR’un 6 haftalık pratik eğitim kursuna bakınız.
 

3. Bir iş planı yazmam gerekiyor mu?

 
Evet. Finansmana ihtiyaç duymasanız bile bir iş planı iş fikrinizi her yönden düşünmenizi ve hataları önceden önlemenize yardımcı olacaktır. Planlama işin en önemli kısmıdır.
 

4.İşyerim ekipman ihtiyacı nedeniyle kaynaklara ihtiyaç duyuyor? Kim destek verebilir?

 
KOSGEB girişimci destek programı altında 70 saatlik eğitim kurslarını bitiren girişimcilere finansal destek sağlamaktadır.
 

5.Düşük masraflı veya faizsiz krediye nasıl ulaşabilirim?

 
Faizsiz kredi sağlayan temel kurum KOSGEB’dir. Başarılı iş fikirlerini gerçekleştirmek isteyen girişimcilere yardım amaçlı hibe desteğinin yanı sıra 70,000 TL’ye kadar kredi sağlamaktadır. İŞKUR ve KOSGEB size mevcut diğer imkânlar ile ilgili bilgi verebilir.
 

6.Bir İşletme Kuluçkasında nasıl yer elde edebilirim?

 
Bir İşletme Kuluçkasında veya İş Geliştirme Merkezi’nde yer bulabilmek için İŞGEM’lerinden birinde yer olup olmadığına dair KOSGEB’den bilgi isteyin. KOSGEB, mevcut yer olması durumunda burayı size 3 yıla kadar sunmadan önce iş planınızı inceleyecektir.
 
Anasayfa   |   Medya   |   Hakkımızda

     www.ikg.gov.tr www.iskur.gov.tr www.csgb.gov.tr
 

 www.projectgroup.com.tr

Bu web sitesinin içeriğinin sorumluluğu yalnızca Konsorsiyum’a aittir ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak için kullanılamaz


Copyright 2018 by DotNetNuke Corporation